BABY BOX TOY
BE HAPE TOGETHER IN TUNE TODDLER GUITAR
12805-000-000-06-E
BABY BOX TOY
12805-000-000-06-E
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 6 - 48 months |
| Style Number | 12805 |
|---|---|
| Version Number | 12805-000 |
| Material | 12805-000-000-06-E |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Partnership | Hape™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451128057 |
| Item UPC | 074451128057 |
| Color | RED |
| Assembled Dimensions (in) | 7.5" (H) x 20.9" (W) x 2.4" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 19.05 cm (H) x 53.09 cm (W) x 6.1 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.25 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.568 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 8.0" (H) x 22.1" (W) x 2.5" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 20.32 cm (H) x 56.13 cm (W) x 6.35 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.941111 |
| Case Pack Cube (m) | 0.055 |
| Case Pack Weight (lb) | 11.99 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.45 |
| Case Pack Dimensions (in) | 9.25" (H) x 15.9" (W) x 22.8" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 23.5 cm (H) x 40.39 cm (W) x 57.91 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 940 |
| Battery 1 Included | Not Included |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 18.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|