ROCKER
ING KEEP INMOTION AUTOMATIC ROCKER
12881-000-01C-01-R
ROCKER
12881-000-01C-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 months |
| Style Number | 12881 |
|---|---|
| Version Number | 12881-000 |
| Material | 12881-000-01C-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | ROCKER |
| EAN | 0074451128811 |
| Item UPC | 074451128811 |
| Color | GREY |
| Assembled Dimensions (in) | 21.26" (H) x 16.54" (W) x 29.92" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 54.0 cm (H) x 42.0 cm (W) x 76.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 6.3 in (H) x 16.54 in (W) x 28.7 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 16.0 cm (H) x 42.0 cm (W) x 73.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 6.248 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.84 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 16.0" (H) x 30.75" (W) x 5.75" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 40.64 cm (H) x 78.11 cm (W) x 14.61 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.637153 |
| Case Pack Cube (m) | 0.046 |
| Case Pack Cube (cm) | 46359.004 |
| Case Pack Weight (lb) | 7.656 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.48 |
| Case Pack Dimensions (in) | 16.0" (H) x 30.75" (W) x 5.75" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 40.64 cm (H) x 78.11 cm (W) x 14.61 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | A/C |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Included | Not Included |
| Battery 1 Life | 200.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|