BABY BOX TOY
BE HAPE TODDLER COLOR PALETTE EN ES FR
12889-000-0DI-06-R
BABY BOX TOY
12889-000-0DI-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 months |
| Style Number | 12889 |
|---|---|
| Version Number | 12889-000 |
| Material | 12889-000-0DI-06-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Partnership | Hape™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451128897 |
| Item UPC | 074451128897 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 6.69" (H) x 10.24" (W) x 1.57" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 16.99 cm (H) x 26.01 cm (W) x 3.99 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.77 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.35 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 8.8" (H) x 11.2" (W) x 3.1" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 22.35 cm (H) x 28.45 cm (W) x 7.87 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.941481 |
| Case Pack Cube (m) | 0.027 |
| Case Pack Weight (lb) | 7.85 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.568 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.25" (H) x 12.4" (W) x 12.8" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 26.04 cm (H) x 31.5 cm (W) x 32.51 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 940 |
| Battery 1 Code | R6 |
| Battery 1 Included | For Demo Only |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 18.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|