PLAY GYM
BS DB MINNIE MOUSE FOREVER BESTIES
12937-000-000-03-R
PLAY GYM
12937-000-000-03-R
| Gender | Female |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 12 months |
| Style Number | 12937 |
|---|---|
| Version Number | 12937-000 |
| Material | 12937-000-000-03-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | PLAY GYM |
| EAN | 0074451129375 |
| Item UPC | 074451129375 |
| Color | PINK |
| Assembled Dimensions (in) | 25.0" (H) x 32.0" (W) x 32.0" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 63.5 cm (H) x 81.28 cm (W) x 81.28 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.088 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.949 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 18.75" (H) x 24.0" (W) x 3.5" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 47.63 cm (H) x 60.96 cm (W) x 8.89 cm (L) |
| Case Pack QTY | 3.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 3.050793 |
| Case Pack Cube (m) | 0.086 |
| Case Pack Weight (lb) | 11.88 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.4 |
| Case Pack Dimensions (in) | 19.5" (H) x 10.94" (W) x 24.7" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 49.53 cm (H) x 27.8 cm (W) x 62.74 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 3 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Included | Not Included |
| Battery 1 Life | 96.0 |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alkaline |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|