ACTIVITY CENTER
BS DB MINNIE MOUSE JUMPER_BESTIES
13062-000-000-01-R
ACTIVITY CENTER
13062-000-000-01-R
| Gender | Female |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 6 - 12 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 25 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 11 kg |
| Style Number | 13062 |
|---|---|
| Version Number | 13062-000 |
| Material | 13062-000-000-01-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | ACTIVITY CENTER |
| EAN | 0074451130623 |
| Item UPC | 074451130623 |
| Color | PINK |
| Fashion | MICKEY MOUSE |
| Platform | 3-Leg Jumper |
| Assembled Dimensions (in) | 34.0" (H) x 36.7" (W) x 36.7" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 86.36 cm (H) x 93.22 cm (W) x 93.22 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 11.682 |
| Weight of Product Alone (kg) | 5.31 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 26.0" (H) x 25.6" (W) x 6.9" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 66.04 cm (H) x 65.02 cm (W) x 17.53 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.658221 |
| Case Pack Cube (m) | 0.075 |
| Case Pack Weight (lb) | 14.63 |
| Case Pack Weight (kg) | 6.65 |
| Case Pack Dimensions (in) | 26.0" (H) x 25.6" (W) x 6.9" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 66.04 cm (H) x 65.02 cm (W) x 17.53 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Included | Not Included |
| Battery 1 Life | 96.0 |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alkaline |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|