BABY BOX TOY
ING NESTING RATTLE TOYS_CALM SPRINGS
13151-000-000-06-R
BABY BOX TOY
13151-000-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 3 - 60 months |
| Style Number | 13151 |
|---|---|
| Version Number | 13151-000 |
| Material | 13151-000-000-06-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451131514 |
| Item UPC | 074451131514 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 4.75" (H) x 9.5" (W) x 3.0" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 12.07 cm (H) x 24.13 cm (W) x 7.62 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.33 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.15 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.56" (H) x 11.1" (W) x 3.46" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 19.2 cm (H) x 28.2 cm (W) x 8.8 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.080641 |
| Case Pack Cube (m) | 0.031 |
| Case Pack Weight (lb) | 4.62 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.1 |
| Case Pack Dimensions (in) | 8.07" (H) x 11.61" (W) x 19.92" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 20.5 cm (H) x 29.5 cm (W) x 50.6 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|