WATER MAT
BE OE SENSORY SPLASH WATER MAT
16847-000-000-06-R
WATER MAT
16847-000-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 16847 |
|---|---|
| Version Number | 16847-000 |
| Material | 16847-000-000-06-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | WATER MAT |
| EAN | 0074451168473 |
| Item UPC | 074451168473 |
| Color | MULTI COLOR |
| Fashion | OCEAN EXPLORER |
| Collection | Ocean Explorers |
| Assembled Dimensions (in) | 16.0" (H) x 16.0" (W) x 2.5" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 40.64 cm (H) x 40.64 cm (W) x 6.35 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 6.0 in (H) x 6.5 in (W) x 2.2 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 15.24 cm (H) x 16.51 cm (W) x 5.7 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.304 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.138 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.0" (H) x 6.1" (W) x 2.5" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 17.78 cm (H) x 15.49 cm (W) x 6.35 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.339498 |
| Case Pack Cube (m) | 0.01 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.816 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.28 |
| Case Pack Dimensions (in) | 6.69" (H) x 7.68" (W) x 11.42" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 17.0 cm (H) x 19.5 cm (W) x 29.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|