ROCKER
ING HAPPY BELLY ROCKER_CHAMBRAY
16854-000-000-02-R
ROCKER
16854-000-000-02-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 16854 |
|---|---|
| Version Number | 16854-000 |
| Material | 16854-000-000-02-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | ROCKER |
| EAN | 0074451168541 |
| Item UPC | 074451168541 |
| Color | BLUE |
| Fashion | CHAMBRAY STRIPES |
| Assembled Dimensions (in) | 21.77" (H) x 15.98" (W) x 27.17" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 55.3 cm (H) x 40.6 cm (W) x 69.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 5.0 in (H) x 15.75 in (W) x 29.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 12.7 cm (H) x 40.0 cm (W) x 75.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 6.545 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.975 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 16.5" (H) x 30.2" (W) x 5.2" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 41.91 cm (H) x 76.71 cm (W) x 13.21 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 3.153873 |
| Case Pack Cube (m) | 0.089 |
| Case Pack Weight (lb) | 18.546 |
| Case Pack Weight (kg) | 8.43 |
| Case Pack Dimensions (in) | 31.0" (H) x 10.4" (W) x 16.9" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 78.74 cm (H) x 26.42 cm (W) x 42.93 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Brand | Golden Power |
| Battery 1 Code | R14 |
| Battery 1 Included | For Demo Only |
| Battery 1 Life | 180.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Golden Power Corporation (HK) LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|