BABY PLUSH PEG
ING SOFT BOOK PEG_NATE
16875-000-000-06-R
BABY PLUSH PEG
16875-000-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 16875 |
|---|---|
| Version Number | 16875-000 |
| Material | 16875-000-000-06-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | ITY by Ingenuity™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLUSH PEG |
| EAN | 0074451168756 |
| Item UPC | 074451168756 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 10.5" (H) x 5.5" (W) x 2.0" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 26.67 cm (H) x 13.97 cm (W) x 5.08 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.11 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.05 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 11.02" (H) x 7.48" (W) x 1.18" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 28.0 cm (H) x 19.0 cm (W) x 3.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.227766 |
| Case Pack Cube (m) | 0.006 |
| Case Pack Weight (lb) | 1.76 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.8 |
| Case Pack Dimensions (in) | 5.31" (H) x 7.68" (W) x 9.65" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 13.5 cm (H) x 19.5 cm (W) x 24.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 2.0 |
| Units Per Inner | 3.0 |
| Inner Description | 2 INNERS W/ 3 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|