BABY PLUSH PEG
BE CAL A PULLER PULL N SHAKE TOY
16887-000-000-06-R
BABY PLUSH PEG
16887-000-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 16887 |
|---|---|
| Version Number | 16887-000 |
| Material | 16887-000-000-06-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLUSH PEG |
| EAN | 0074451168879 |
| Item UPC | 074451168879 |
| Color | YELLOW |
| Assembled Dimensions (in) | 16.5" (H) x 3.0" (W) x 4.0" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 41.91 cm (H) x 7.62 cm (W) x 10.16 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.141 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.064 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 13.9" (H) x 5.6" (W) x 2.7" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 35.31 cm (H) x 14.22 cm (W) x 6.86 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.281229 |
| Case Pack Cube (m) | 0.008 |
| Case Pack Weight (lb) | 1.496 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.68 |
| Case Pack Dimensions (in) | 6.0" (H) x 7.5" (W) x 10.8" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 15.24 cm (H) x 19.05 cm (W) x 27.43 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|