SWING-FULLSIZE
ING SIMPLECOMFORT DECOR SWING_PARKER
16926-000
SWING-FULLSIZE
16926-000
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 9 months |
| User Weight Range (lb) | 6 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 3 - 9 kg |
| Style Number | 16926 |
|---|---|
| Version Number | 16926-000 |
| Material | 16926-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SWINGS |
| SubCategory | SWING-FULLSIZE |
| Color | GREY |
| Platform | SimpleComfort |
| Assembled Dimensions (in) | 36.22" (H) x 31.53" (W) x 34.25" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 92.0 cm (H) x 80.09 cm (W) x 87.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 15.4 |
| Weight of Product Alone (kg) | 7 |
| Batteries Required | Not Required |
|---|