POTTY
ING READY SET GO POTTY
16940-000-000-04-R
POTTY
16940-000-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 18 - 60 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 50 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 23 kg |
| Style Number | 16940 |
|---|---|
| Version Number | 16940-000 |
| Material | 16940-000-000-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | ITY by Ingenuity™ |
| Category | POTTY TRAINING |
| SubCategory | POTTY |
| EAN | 0012914169407 |
| Item UPC | 012914169407 |
| Color | WHITE |
| Assembled Dimensions (in) | 6.89" (H) x 10.55" (W) x 13.39" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 17.5 cm (H) x 26.8 cm (W) x 34.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.184 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.538 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 6.89" (H) x 13.39" (W) x 10.04" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 17.5 cm (H) x 34.0 cm (W) x 25.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.013176 |
| Case Pack Cube (m) | 0.029 |
| Case Pack Weight (lb) | 5.632 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.56 |
| Case Pack Dimensions (in) | 12.28" (H) x 10.43" (W) x 13.66" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 31.2 cm (H) x 26.5 cm (W) x 34.7 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 4 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|