BABY BOX TOY
BE HAPE LEARNING LENS CAMERA
17010-000-000-06-R
BABY BOX TOY
17010-000-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 months |
| Style Number | 17010 |
|---|---|
| Version Number | 17010-000 |
| Material | 17010-000-000-06-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Partnership | Hape™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451170100 |
| Item UPC | 074451170100 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 4.33" (H) x 4.72" (W) x 2.36" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 11.0 cm (H) x 12.0 cm (W) x 6.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Collapsed Dimensions (in) | 4.33 in (H) x 4.72 in (W) x 2.4 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 11.0 cm (H) x 12.0 cm (W) x 6.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.44 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.2 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 8.1" (H) x 6.9" (W) x 2.9" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 20.57 cm (H) x 17.53 cm (W) x 7.37 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.573058 |
| Case Pack Cube (m) | 0.016 |
| Case Pack Weight (lb) | 5.104 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.32 |
| Case Pack Dimensions (in) | 8.2" (H) x 10.5" (W) x 11.5" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 20.83 cm (H) x 26.67 cm (W) x 29.21 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 450 |
| Battery 1 Code | R03 |
| Battery 1 Included | For Demo Only |
| Battery 1 Life | 300.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 9.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|