BABY BOX TOY
BE HAPE DISCOVERY FM RADIO
17011-000-000-06-R
BABY BOX TOY
17011-000-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 months |
| Style Number | 17011 |
|---|---|
| Version Number | 17011-000 |
| Material | 17011-000-000-06-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Partnership | Hape™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451170117 |
| Item UPC | 074451170117 |
| Color | BLUE |
| Assembled Dimensions (in) | 3.94" (H) x 2.11" (W) x 6.34" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 10.0 cm (H) x 5.36 cm (W) x 16.1 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.44 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.2 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 8.1" (H) x 7.4" (W) x 2.6" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 20.57 cm (H) x 18.8 cm (W) x 6.6 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.548816 |
| Case Pack Cube (m) | 0.016 |
| Case Pack Weight (lb) | 5.15 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.341 |
| Case Pack Dimensions (in) | 8.15" (H) x 10.79" (W) x 10.79" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 20.7 cm (H) x 27.4 cm (W) x 27.4 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 940 |
| Battery 1 Code | R6 |
| Battery 1 Included | For Demo Only |
| Battery 1 Life | 96.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 18.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|