SWADDLES
ING SM SLEEPER 1PK
17064-173
SWADDLES
17064-173
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 3 - 18 months |
| User Weight Range (lb) | 14 - 24 lb |
| User Weight Range (kg) | 6 - 11 kg |
| Style Number | 17064 |
|---|---|
| Version Number | 17064-173 |
| Material | 17064-173 |
| Brand | Ingenuityโข |
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuityโข |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| Color | MULTI COLOR |
| Fashion | JOLLY JUNGLE |
| Assembled Dimensions (in) | 33.0" (H) x 20.0" (W) x 0.16" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 83.82 cm (H) x 50.8 cm (W) x 0.4 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.403 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.183 |
| Batteries Required | Not Required |
|---|