BABY PLASTIC PEG
BS LIGHTS N GIGGLES MUSICAL MONKEYS
17227-000-000-03-R
BABY PLASTIC PEG
17227-000-000-03-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 months |
| Style Number | 17227 |
|---|---|
| Version Number | 17227-000 |
| Material | 17227-000-000-03-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLASTIC PEG |
| EAN | 0074451172272 |
| Item UPC | 074451172272 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 5.91" (H) x 2.76" (W) x 1.69" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 15.0 cm (H) x 7.0 cm (W) x 4.3 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.172 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.078 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.24" (H) x 5.63" (W) x 1.97" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 18.4 cm (H) x 14.3 cm (W) x 5.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 3.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.101971 |
| Case Pack Cube (m) | 0.003 |
| Case Pack Weight (lb) | 0.99 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.45 |
| Case Pack Dimensions (in) | 4.33" (H) x 5.91" (W) x 6.89" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 11.0 cm (H) x 15.0 cm (W) x 17.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 3.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 3 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Brand | Golden Power |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 400 |
| Battery 1 Code | R03 |
| Battery 1 Included | For Demo Only |
| Battery 1 Life | 100.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Golden Power Corporation (HK) LTD |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 9.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|