BATH TUBS
ING FULL COMFORT 3-IN-1 TUB WHITE
17265-000-000-04-R
BATH TUBS
17265-000-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 24 months |
| Style Number | 17265 |
|---|---|
| Version Number | 17265-000 |
| Material | 17265-000-000-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | BATH |
| SubCategory | BATH TUBS |
| EAN | 0074451172654 |
| Item UPC | 074451172654 |
| Color | WHITE |
| Assembled Dimensions (in) | 7.68" (H) x 17.72" (W) x 27.36" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 19.5 cm (H) x 45.0 cm (W) x 69.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.178 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.990 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.87" (H) x 17.52" (W) x 27.36" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 20.0 cm (H) x 44.5 cm (W) x 69.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.813097 |
| Case Pack Cube (m) | 0.08 |
| Case Pack Cube (cm) | 79658.04 |
| Case Pack Weight (lb) | 10.956 |
| Case Pack Weight (kg) | 4.98 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.2" (H) x 17.32" (W) x 27.52" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 25.9 cm (H) x 44.0 cm (W) x 69.9 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 4 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|