POTTY
ING FLIP AND SIT POTTY SEAT 2PK WHITE
17339-000-01Q-01-E
POTTY
17339-000-01Q-01-E
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 18 - 60 months |
| Style Number | 17339 |
|---|---|
| Version Number | 17339-000 |
| Material | 17339-000-01Q-01-E |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | ITY by Ingenuity™ |
| Category | POTTY TRAINING |
| SubCategory | POTTY |
| EAN | 0074451173392 |
| Item UPC | 074451173392 |
| Color | WHITE |
| Assembled Dimensions (in) | 5.91" (H) x 10.04" (W) x 15.35" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 15.0 cm (H) x 25.5 cm (W) x 39.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 1.77 in (H) x 10.04 in (W) x 15.4 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 4.5 cm (H) x 25.5 cm (W) x 39.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.429 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.195 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 3.1" (H) x 15.7" (W) x 10.4" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 7.87 cm (H) x 39.88 cm (W) x 26.42 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.292832 |
| Case Pack Cube (m) | 0.008 |
| Case Pack Weight (lb) | 1.342 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.61 |
| Case Pack Dimensions (in) | 3.1" (H) x 15.7" (W) x 10.4" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 7.87 cm (H) x 39.88 cm (W) x 26.42 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|