BABY BOX TOY
HAB SPINNIN SPOTS GIRAFFE BALL PLAY
17410-000-01P-04-R
BABY BOX TOY
17410-000-01P-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 months |
| Style Number | 17410 |
|---|---|
| Version Number | 17410-000 |
| Material | 17410-000-01P-04-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451174108 |
| Item UPC | 074451174108 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 14.85" (H) x 10.3" (W) x 10.3" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 37.72 cm (H) x 26.16 cm (W) x 26.16 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.772 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.26 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 10.87" (H) x 16.14" (W) x 6.38" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 27.6 cm (H) x 41.0 cm (W) x 16.2 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.82167 |
| Case Pack Cube (m) | 0.08 |
| Case Pack Weight (lb) | 18.04 |
| Case Pack Weight (kg) | 8.2 |
| Case Pack Dimensions (in) | 11.42" (H) x 16.54" (W) x 25.83" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 29.0 cm (H) x 42.0 cm (W) x 65.6 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 4 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 940 |
| Battery 1 Code | R6 |
| Battery 1 Included | For Demo Only |
| Battery 1 Life | 192.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 4 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 18.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|