FLOOR SEAT
BE 4 IN 1 LEARN TO SIT KICK PIANO PINK
17461-013-000-02-R
FLOOR SEAT
17461-013-000-02-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 4 - 30 months |
| Style Number | 17461 |
|---|---|
| Version Number | 17461-013 |
| Material | 17461-013-000-02-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | FLOOR SEAT |
| EAN | 0074451998766 |
| Item UPC | 074451998766 |
| Color | PINK |
| Platform | Pop 'n Sit |
| Assembled Dimensions (in) | 12.99" (H) x 22.05" (W) x 17.32" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 33.0 cm (H) x 56.0 cm (W) x 44.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 3.15 in (H) x 22.05 in (W) x 17.3 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 8.0 cm (H) x 56.0 cm (W) x 44.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.96 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.800 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 18.11" (H) x 16.81" (W) x 5.0" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 46.0 cm (H) x 42.7 cm (W) x 12.7 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.063059 |
| Case Pack Cube (m) | 0.058 |
| Case Pack Weight (lb) | 10.78 |
| Case Pack Weight (kg) | 4.9 |
| Case Pack Dimensions (in) | 19.02" (H) x 10.51" (W) x 17.83" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 48.3 cm (H) x 26.7 cm (W) x 45.3 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Included | Not Included |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alkaline |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|