SWING-FULLSIZE
BE 4 IN 1 CURIOUS COMFORT SWING FR
17500-000
SWING-FULLSIZE
17500-000
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 24 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 17500 |
|---|---|
| Version Number | 17500-000 |
| Material | 17500-000 |
| Brand | Baby Einsteinโข |
| Category | SWINGS |
| SubCategory | SWING-FULLSIZE |
| Color | BABY BLUE |
| Fashion | OCEAN EXPLORER |
| Collection | Ocean Explorers |
| Platform | SimpleComfort 2-in-1 |
| Assembled Dimensions (in) | 36.22" (H) x 34.25" (W) x 31.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 92.0 cm (H) x 87.0 cm (W) x 79.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 20.24 |
| Weight of Product Alone (kg) | 9.2 |
| Batteries Required | Not Required |
|---|