STROLLERS
ING 3D TRAVELMATE PRO COMPACT LUXE EVERG
17593-040-000-01-R
STROLLERS
17593-040-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 6 - 48 months |
| Style Number | 17593 |
|---|---|
| Version Number | 17593-040 |
| Material | 17593-040-000-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | STROLLERS |
| SubCategory | STROLLERS |
| EAN | 0074451175938 |
| Item UPC | 074451175938 |
| Color | GREEN |
| Assembled Dimensions (in) | 41.93" (H) x 17.91" (W) x 39.57" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 106.5 cm (H) x 45.5 cm (W) x 100.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Weight of Product Alone (lb) | 23.98 |
| Weight of Product Alone (kg) | 10.900 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 22.64" (H) x 17.8" (W) x 10.0" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 57.5 cm (H) x 45.2 cm (W) x 25.4 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.331284 |
| Case Pack Cube (m) | 0.066 |
| Case Pack Weight (lb) | 26.62 |
| Case Pack Weight (kg) | 12.1 |
| Case Pack Dimensions (in) | 22.64" (H) x 17.8" (W) x 10.0" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 57.5 cm (H) x 45.2 cm (W) x 25.4 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|