STROLLER ACCESSORIES
ING 3DQUICKCLOSE CARSEAT ADAPTERS
17617-090-000-06-R
STROLLER ACCESSORIES
17617-090-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 24 months |
| Style Number | 17617 |
|---|---|
| Version Number | 17617-090 |
| Material | 17617-090-000-06-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | STROLLERS |
| SubCategory | STROLLER ACCESSORIES |
| EAN | 0074451176171 |
| Item UPC | 074451176171 |
| Color | BLACK |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.8" (H) x 2.05" (W) x 5.91" (L) |
|---|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 24.9 cm (H) x 5.2 cm (W) x 15.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.605152 |
| Case Pack Cube (m) | 0.017 |
| Case Pack Weight (lb) | 7.7 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.5 |
| Case Pack Dimensions (in) | 11.02" (H) x 7.09" (W) x 13.39" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 28.0 cm (H) x 18.0 cm (W) x 34.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|