BATH TUBS
BS MINNIE TUCKAWAY TRAVEL TUB
17794-013-000-04-R
BATH TUBS
17794-013-000-04-R
| Gender | Female |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 12 - 72 months |
| Style Number | 17794 |
|---|---|
| Version Number | 17794-013 |
| Material | 17794-013-000-04-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | BATH |
| SubCategory | BATH TUBS |
| EAN | 0074451177949 |
| Item UPC | 074451177949 |
| Color | PINK |
| Assembled Dimensions (in) | 8.2" (H) x 15.5" (W) x 29.7" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 20.83 cm (H) x 39.37 cm (W) x 75.44 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 8.2 in (H) x 15.5 in (W) x 2.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 20.83 cm (H) x 39.37 cm (W) x 6.35 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.892 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.8600 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 16.22" (H) x 9.13" (W) x 2.68" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 41.2 cm (H) x 23.2 cm (W) x 6.8 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.0074 |
| Case Pack Cube (m) | 0.029 |
| Case Pack Weight (lb) | 10.428 |
| Case Pack Weight (kg) | 4.74 |
| Case Pack Dimensions (in) | 9.45" (H) x 11.14" (W) x 16.54" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 24.0 cm (H) x 28.3 cm (W) x 42.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 4 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|