ROCKER
ING KEEP INMOTION AUTOMATIC ROCKER AUS
17832-091-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|
| User Age Group | Infant |
|---|
| User Age Range | 0 - 6 months |
|---|
| Style Number | 17832 |
|---|
| Version Number | 17832-091 |
|---|
| Material | 17832-091-000-01-R |
|---|
| Brand | Ingenuity™ |
|---|
| Category | SEATS |
|---|
| SubCategory | ROCKER |
|---|
| EAN | 0074451178328 |
|---|
| Item UPC | 074451178328 |
|---|
| Color | GREY |
|---|
| Assembled Dimensions (in) | 21.26" (H) x 16.54" (W) x 29.92" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 54.0 cm (H) x 42.0 cm (W) x 76.0 cm (L) |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 6.248 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 2.840 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 16.46" (H) x 30.71" (W) x 6.3" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 41.8 cm (H) x 78.0 cm (W) x 16.0 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 1.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 1.842239 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.052 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 8.976 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 4.08 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 16.46" (H) x 30.71" (W) x 6.3" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 41.8 cm (H) x 78.0 cm (W) x 16.0 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
|---|
| Power Source(s) | Battery |
|---|
| Batteries Required | Required |
|---|
| Battery 1 Included | Not Included |
|---|
| Battery 1 Life | 200.0 |
|---|
| Battery 1 Qty | 2 |
|---|
| Battery 1 Replaceable | Yes |
|---|
| Battery 1 Size | AAA |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | AU |
|---|
Products in this grouping
3 products