HIGH CHAIR
ING PRPR POS HC CREATE UP DLX WESLEY_AU
17897-000
HIGH CHAIR
17897-000
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 0 - 60 months |
| Style Number | 17897 |
|---|---|
| Version Number | 17897-000 |
| Material | 17897-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | HIGH CHAIR |
| Color | GREY |
| Assembled Dimensions (in) | 46.85" (H) x 23.23" (W) x 32.28" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 119.0 cm (H) x 59.0 cm (W) x 82.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Collapsed Dimensions (in) | 0.0 in (H) x 0.0 in (W) x 0.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 0.0 cm (H) x 0.0 cm (W) x 0.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 29.26 |
| Weight of Product Alone (kg) | 13.300 |
| Batteries Required | Not Required |
|---|