SWADDLES
ING 3L SLEEPER 2.5 TOG HEATHER GRAY STG3
18087-179-000-04-R
SWADDLES
18087-179-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 3 - 18 months |
| Style Number | 18087 |
|---|---|
| Version Number | 18087-179 |
| Material | 18087-179-000-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| EAN | 0074451180871 |
| Item UPC | 074451180871 |
| Color | GREY |
| Fashion | HEATHER GREY |
| Platform | Night Sack Sleeper 2.5 |
| Assembled Dimensions (in) | 32.99" (H) x 20.0" (W) x 0.39" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 83.8 cm (H) x 50.8 cm (W) x 1.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.906 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.412 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.92" (H) x 8.86" (W) x 3.0" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 25.2 cm (H) x 22.5 cm (W) x 7.62 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.736726 |
| Case Pack Cube (m) | 0.021 |
| Case Pack Cube (cm) | 20861.75 |
| Case Pack Weight (lb) | 5.478 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.49 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.31" (H) x 9.65" (W) x 12.8" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 26.2 cm (H) x 24.5 cm (W) x 32.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 4.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 4 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|