BATHER
ITY EASY RINSE BATHER GREY
19574-000-000-04-R
BATHER
19574-000-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 months |
| Style Number | 19574 |
|---|---|
| Version Number | 19574-000 |
| Material | 19574-000-000-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | BATH |
| SubCategory | BATHER |
| EAN | 0012914195741 |
| Item UPC | 012914195741 |
| Color | GREY |
| Assembled Dimensions (in) | 8.6" (H) x 13.58" (W) x 22.2" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 21.84 cm (H) x 34.5 cm (W) x 56.39 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.65 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.75 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 8.27" (H) x 21.65" (W) x 13.86" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 21.0 cm (H) x 55.0 cm (W) x 35.2 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.134107 |
| Case Pack Cube (m) | 0.06 |
| Case Pack Weight (lb) | 9.11 |
| Case Pack Weight (kg) | 4.141 |
| Case Pack Dimensions (in) | 12.01" (H) x 14.06" (W) x 21.85" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 30.5 cm (H) x 35.7 cm (W) x 55.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 4 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|