BATHER
ING EASY RINSE BATHER
19577-000-01P-04-R
BATHER
19577-000-01P-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 months |
| Style Number | 19577 |
|---|---|
| Version Number | 19577-000 |
| Material | 19577-000-01P-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | BATH |
| SubCategory | BATHER |
| EAN | 0012914195772 |
| Item UPC | 012914195772 |
| Color | GREY |
| Assembled Dimensions (in) | 8.58" (H) x 13.58" (W) x 22.2" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 21.8 cm (H) x 34.5 cm (W) x 56.4 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.65 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.75 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 8.42" (H) x 21.8" (W) x 13.5" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 21.39 cm (H) x 55.37 cm (W) x 34.29 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.255581 |
| Case Pack Cube (m) | 0.064 |
| Case Pack Weight (lb) | 8.892 |
| Case Pack Weight (kg) | 4.042 |
| Case Pack Dimensions (in) | 12.25" (H) x 14.3" (W) x 22.25" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 31.12 cm (H) x 36.32 cm (W) x 56.52 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 4 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|