BATH TUBS
ING COMFY CLEAN NB TO TODDLER TUB GREEN
19787-040-000-02-R
BATH TUBS
19787-040-000-02-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 24 months |
| Style Number | 19787 |
|---|---|
| Version Number | 19787-040 |
| Material | 19787-040-000-02-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | BATH |
| SubCategory | BATH TUBS |
| EAN | 0074451197879 |
| Item UPC | 074451197879 |
| Color | GREEN |
| Assembled Dimensions (in) | 8.35" (H) x 16.85" (W) x 28.7" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 21.21 cm (H) x 42.8 cm (W) x 72.9 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Collapsed Dimensions (in) | 8.35 in (H) x 16.85 in (W) x 28.7 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 21.21 cm (H) x 42.8 cm (W) x 72.9 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.596 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.18 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 8.46" (H) x 28.62" (W) x 16.34" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 21.5 cm (H) x 72.7 cm (W) x 41.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.811232 |
| Case Pack Cube (m) | 0.08 |
| Case Pack Weight (lb) | 9.922 |
| Case Pack Weight (kg) | 4.51 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.12" (H) x 16.61" (W) x 28.9" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 25.7 cm (H) x 42.2 cm (W) x 73.4 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|