GATES
ING DOORWAY 37W SERIES QUAD CAM LOCK WHT
27144-000-000-01-R
GATES
27144-000-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 months |
| Style Number | 27144 |
|---|---|
| Version Number | 27144-000 |
| Material | 27144-000-000-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | SAFETY |
| SubCategory | GATES |
| EAN | 0012914271445 |
| Item UPC | 012914271445 |
| Color | WHITE |
| Assembled Dimensions (in) | 27.95" (H) x 36.97" (W) x 1.86" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 71.0 cm (H) x 93.9 cm (W) x 4.72 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 28.54 in (H) x 26.77 in (W) x 3.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 72.5 cm (H) x 68.0 cm (W) x 7.5 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 12.1 |
| Weight of Product Alone (kg) | 5.5 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 30.12" (H) x 26.65" (W) x 2.36" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 76.5 cm (H) x 67.7 cm (W) x 6.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.097379 |
| Case Pack Cube (m) | 0.031 |
| Case Pack Weight (lb) | 13.266 |
| Case Pack Weight (kg) | 6.03 |
| Case Pack Dimensions (in) | 30.12" (H) x 26.65" (W) x 2.36" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 76.5 cm (H) x 67.7 cm (W) x 6.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|