STROLLERS
ING 3DMINI PINK
32883-000
STROLLERS
32883-000
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 6 - 48 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 45 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 20 kg |
| Style Number | 32883 |
|---|---|
| Version Number | 32883-000 |
| Material | 32883-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | STROLLERS |
| SubCategory | STROLLERS |
| Color | PINK |
| Assembled Dimensions (in) | 43.0" (H) x 18.0" (W) x 27.0" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 109.22 cm (H) x 45.72 cm (W) x 68.58 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 13.0 in (H) x 9.5 in (W) x 44.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 33.02 cm (H) x 24.13 cm (W) x 111.8 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 10.912 |
| Weight of Product Alone (kg) | 4.96 |
| Batteries Required | Not Required |
|---|