GATES
SU THRUWAY 52W SERIES BLACK MESH
33034-000-000-01-R
GATES
33034-000-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 months |
| Style Number | 33034 |
|---|---|
| Version Number | 33034-000 |
| Material | 33034-000-000-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | SAFETY |
| SubCategory | GATES |
| EAN | 0012914330340 |
| Item UPC | 012914330340 |
| Color | BLACK |
| Assembled Dimensions (in) | 33.86" (H) x 51.97" (W) x 3.74" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 86.0 cm (H) x 132.0 cm (W) x 9.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 36.22 in (H) x 5.24 in (W) x 3.8 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 92.0 cm (H) x 13.3 cm (W) x 9.7 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 4.62 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.100 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 37.01" (H) x 5.31" (W) x 3.82" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 94.0 cm (H) x 13.5 cm (W) x 9.7 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.434699 |
| Case Pack Cube (m) | 0.012 |
| Case Pack Weight (lb) | 5.28 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.4 |
| Case Pack Dimensions (in) | 37.01" (H) x 5.31" (W) x 3.82" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 94.0 cm (H) x 13.5 cm (W) x 9.7 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|