ACTIVITY CENTER
BE NEIGHBORHOOD FRIENDS JUMPER
60184-000-000-01-R
ACTIVITY CENTER
60184-000-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 6 - 12 months |
| Style Number | 60184 |
|---|---|
| Version Number | 60184-000 |
| Material | 60184-000-000-01-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | ACTIVITY CENTER |
| EAN | 0074451601840 |
| Item UPC | 074451601840 |
| Color | MULTI COLOR |
| Fashion | NEIGHBORHOOD FRIENDS |
| Platform | Square Base Jumper |
| Assembled Dimensions (in) | 28.4" (H) x 31.0" (W) x 32.9" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 72.14 cm (H) x 78.74 cm (W) x 83.57 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 15.862 |
| Weight of Product Alone (kg) | 7.21 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 24.6" (H) x 26.75" (W) x 7.0" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 62.48 cm (H) x 67.95 cm (W) x 17.78 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.665737 |
| Case Pack Cube (m) | 0.075 |
| Case Pack Weight (lb) | 18.15 |
| Case Pack Weight (kg) | 8.25 |
| Case Pack Dimensions (in) | 24.6" (H) x 26.75" (W) x 7.0" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 62.48 cm (H) x 67.95 cm (W) x 17.78 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Included | Not Included |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alkaline |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|