BABY PLASTIC PEG
BS OBALL SHAKER PEG TOY
81107-000-000-15-R
BABY PLASTIC PEG
81107-000-000-15-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 81107 |
|---|---|
| Version Number | 81107-000 |
| Material | 81107-000-000-15-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Technology | Oball™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLASTIC PEG |
| EAN | 0074451811072 |
| Item UPC | 074451811072 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 2.2" (H) x 5.5" (W) x 2.2" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 5.59 cm (H) x 13.97 cm (W) x 5.59 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.088 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.04 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.68" (H) x 3.54" (W) x 1.81" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 19.5 cm (H) x 9.0 cm (W) x 4.6 cm (L) |
| Case Pack QTY | 15.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.979525 |
| Case Pack Cube (m) | 0.028 |
| Case Pack Cube (cm) | 27737.064 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.508 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.14 |
| Case Pack Dimensions (in) | 4.88" (H) x 15.24" (W) x 22.76" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 12.4 cm (H) x 38.7 cm (W) x 57.8 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 15 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|