BABY BOX TOY
BS PRESS N GLOW SPINNER TOY
10042-000-000-06-E
BABY BOX TOY
10042-000-000-06-E
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 months |
| Style Number | 10042 |
|---|---|
| Version Number | 10042-000 |
| Material | 10042-000-000-06-E |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451100428 |
| Item UPC | 074451100428 |
| Color | MULTI COLOR |
| Collection | Lights, Lights Baby |
| Assembled Dimensions (in) | 7.1" (H) x 6.3" (W) x 6.3" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 18.03 cm (H) x 16.0 cm (W) x 16.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.902 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.41 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.9" (H) x 7.1" (W) x 6.7" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 20.07 cm (H) x 18.03 cm (W) x 17.02 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.468099 |
| Case Pack Cube (m) | 0.042 |
| Case Pack Weight (lb) | 7.634 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.47 |
| Case Pack Dimensions (in) | 16.5" (H) x 7.5" (W) x 20.5" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 41.91 cm (H) x 19.05 cm (W) x 52.07 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Brand | Golden Power |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 860 |
| Battery 1 Included | Not Included |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Golden Power Corporation (HK) LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 17.0 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|