BABY PLUSH PEG
BS SPARKLE N SHINE UNICORN ON_THE_GO TOY
11122-000-000-06-R
BABY PLUSH PEG
11122-000-000-06-R
| Gender | Female |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 11122 |
|---|---|
| Version Number | 11122-000 |
| Material | 11122-000-000-06-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLUSH PEG |
| EAN | 0074451111226 |
| Item UPC | 074451111226 |
| Color | PINK |
| Assembled Dimensions (in) | 13.0" (H) x 2.5" (W) x 5.6" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 33.02 cm (H) x 6.35 cm (W) x 14.22 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.198 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.09 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 13.0" (H) x 5.6" (W) x 2.56" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 33.02 cm (H) x 14.22 cm (W) x 6.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.356301 |
| Case Pack Cube (m) | 0.01 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.046 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.93 |
| Case Pack Dimensions (in) | 6.4" (H) x 6.69" (W) x 14.37" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 16.26 cm (H) x 17.0 cm (W) x 36.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|