BABY PLASTIC PEG
BS OBALL RATTLE_ASSORTED_3 COLORS
11483-000-01D-06-R
BABY PLASTIC PEG
11483-000-01D-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 11483 |
|---|---|
| Version Number | 11483-000 |
| Material | 11483-000-01D-06-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Technology | Oball™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLASTIC PEG |
| EAN | 0074451114838 |
| Item UPC | 074451114838 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 4.0" (H) x 4.0" (W) x 4.0" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 10.16 cm (H) x 10.16 cm (W) x 10.16 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.11 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.05 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.8" (H) x 5.6" (W) x 4.0" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 19.81 cm (H) x 14.22 cm (W) x 10.16 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.243509 |
| Case Pack Cube (m) | 0.007 |
| Case Pack Cube (cm) | 6895.393 |
| Case Pack Weight (lb) | 1.188 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.54 |
| Case Pack Dimensions (in) | 4.6" (H) x 8.1" (W) x 11.3" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 11.68 cm (H) x 20.57 cm (W) x 28.7 cm (L) |
| Number Of Inners | 3.0 |
| Units Per Inner | 2.0 |
| Inner Description | 3 INNERS W/ 2 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|