ACTIVITY CENTER
BS AWG 2IN1 CENTER TABLE_TROPIC COOL
11638-000-01P-01-R
ACTIVITY CENTER
11638-000-01P-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 months |
| Style Number | 11638 |
|---|---|
| Version Number | 11638-000 |
| Material | 11638-000-01P-01-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | ACTIVITY CENTER |
| EAN | 0074451116382 |
| Item UPC | 074451116382 |
| Color | GREEN |
| Fashion | TROPIC COOL |
| Platform | Around We Go |
| Assembled Dimensions (in) | 22.9" (H) x 35.5" (W) x 23.3" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 58.17 cm (H) x 90.17 cm (W) x 59.18 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 10.78 |
| Weight of Product Alone (kg) | 4.9 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 21.26" (H) x 21.3" (W) x 9.61" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 54.0 cm (H) x 54.1 cm (W) x 24.4 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.517306 |
| Case Pack Cube (m) | 0.071 |
| Case Pack Weight (lb) | 14.564 |
| Case Pack Weight (kg) | 6.62 |
| Case Pack Dimensions (in) | 21.26" (H) x 21.3" (W) x 9.61" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 54.0 cm (H) x 54.1 cm (W) x 24.4 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Included | Not Included |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alkaline |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|