PLAY GYM
BE 4IN1 KICKIN TUNES DISCOVERY GYM
11749-000-000-01-E
PLAY GYM
11749-000-000-01-E
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 11749 |
|---|---|
| Version Number | 11749-000 |
| Material | 11749-000-000-01-E |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | PLAY GYM |
| EAN | 0074451117495 |
| Item UPC | 074451117495 |
| Color | MULTI COLOR |
| Collection | Every Child can be a Composer |
| Assembled Dimensions (in) | 18.0" (H) x 34.0" (W) x 27.0" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 45.72 cm (H) x 86.36 cm (W) x 68.58 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 4.0 in (H) x 33.5 in (W) x 26.6 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 10.16 cm (H) x 85.09 cm (W) x 67.6 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.19 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.45 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 3.94" (H) x 22.24" (W) x 16.02" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 10.0 cm (H) x 56.5 cm (W) x 40.7 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.812078 |
| Case Pack Cube (m) | 0.023 |
| Case Pack Weight (lb) | 4.4 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.0 |
| Case Pack Dimensions (in) | 3.94" (H) x 22.24" (W) x 16.02" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 10.0 cm (H) x 56.5 cm (W) x 40.7 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Included | Not Included |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alkaline |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|