BOUNCER
BS VIBRATING BOUNCER_RAINFOREST VIBES
12227-000-000-03-R
BOUNCER
12227-000-000-03-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 12227 |
|---|---|
| Version Number | 12227-000 |
| Material | 12227-000-000-03-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | BOUNCER |
| EAN | 0074451122277 |
| Item UPC | 074451122277 |
| Color | MULTI COLOR |
| Fashion | RAINFOREST VIBES |
| Collection | N/A |
| Platform | Vibrating Bouncer |
| Assembled Dimensions (in) | 16.9" (H) x 17.13" (W) x 22.6" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 42.93 cm (H) x 43.51 cm (W) x 57.4 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.696 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.68 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 12.6" (H) x 20.08" (W) x 3.35" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 32.0 cm (H) x 51.0 cm (W) x 8.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 3.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.74055 |
| Case Pack Cube (m) | 0.049 |
| Case Pack Weight (lb) | 14.696 |
| Case Pack Weight (kg) | 6.68 |
| Case Pack Dimensions (in) | 21.06" (H) x 10.83" (W) x 13.19" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 53.5 cm (H) x 27.5 cm (W) x 33.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 3 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Included | Not Included |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkaline |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|