SWING-TRAVEL
ING CM PORTABLE SWING 2 SEAT_WIMBERLY
12322-000-01Q-02-R
SWING-TRAVEL
12322-000-01Q-02-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 9 months |
| User Weight Range (lb) | 6 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 3 - 9 kg |
| Style Number | 12322 |
|---|---|
| Version Number | 12322-000 |
| Material | 12322-000-01Q-02-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SWINGS |
| SubCategory | SWING-TRAVEL |
| EAN | 0074451123229 |
| Item UPC | 074451123229 |
| Color | GREY |
| Fashion | WIMBERLY |
| Collection | Wimberly |
| Platform | ConvertMe Swing-2-Seat |
| Assembled Dimensions (in) | 25.6" (H) x 21.5" (W) x 31.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 65.02 cm (H) x 54.61 cm (W) x 78.99 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 29.3 in (H) x 21.5 in (W) x 14.6 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 74.42 cm (H) x 54.61 cm (W) x 37.1 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 11.088 |
| Weight of Product Alone (kg) | 5.04 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 13.58" (H) x 22.24" (W) x 7.87" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 34.5 cm (H) x 56.5 cm (W) x 20.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 3.128637 |
| Case Pack Cube (m) | 0.089 |
| Case Pack Weight (lb) | 27.236 |
| Case Pack Weight (kg) | 12.38 |
| Case Pack Dimensions (in) | 23.43" (H) x 13.86" (W) x 16.65" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 59.5 cm (H) x 35.2 cm (W) x 42.3 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Power Source(s) |
|
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Included | Not Included |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkaline |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|