BABY PLUSH PEG
ING PLUSH PEG BEAN BAG_NATE
12379-000-XXX-06-R
BABY PLUSH PEG
12379-000-XXX-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 12379 |
|---|---|
| Version Number | 12379-000 |
| Material | 12379-000-XXX-06-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLUSH PEG |
| EAN | 0074451123793 |
| Item UPC | 074451123793 |
| Color | BROWN |
| Assembled Dimensions (in) | 12.8" (H) x 9.4" (W) x 3.5" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 32.51 cm (H) x 23.88 cm (W) x 8.89 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.341 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.155 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 12.99" (H) x 8.66" (W) x 3.0" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 33.0 cm (H) x 22.0 cm (W) x 7.62 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.436009 |
| Case Pack Cube (m) | 0.012 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.244 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.02 |
| Case Pack Dimensions (in) | 8.66" (H) x 7.24" (W) x 12.01" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 22.0 cm (H) x 18.4 cm (W) x 30.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|