PRESCHOOL MUSIC
BE HAPE MAGIC TOUCH GUITAR TODDLER TOY
12396-000-000-04-R
PRESCHOOL MUSIC
12396-000-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 12 - 36 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 0 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 0 kg |
| Style Number | 12396 |
|---|---|
| Version Number | 12396-000 |
| Material | 12396-000-000-04-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Partnership | Hape™ |
| Category | INFANT PRESCHOOL |
| SubCategory | PRESCHOOL MUSIC |
| EAN | 0074451123960 |
| Item UPC | 074451123960 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 6.97" (H) x 16.42" (W) x 1.85" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 17.7 cm (H) x 41.7 cm (W) x 4.7 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.924 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.420 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.65" (H) x 17.72" (W) x 2.17" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 24.5 cm (H) x 45.0 cm (W) x 5.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.151705 |
| Case Pack Cube (m) | 0.033 |
| Case Pack Weight (lb) | 7.238 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.29 |
| Case Pack Dimensions (in) | 11.1" (H) x 9.8" (W) x 18.3" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 28.19 cm (H) x 24.89 cm (W) x 46.48 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 4 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Included | Not Included |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alkaline |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|