PLAY GYM
ING PLUSH ACTIVITY GYM_SHEPPY/CORRIE
12470-000
PLAY GYM
12470-000
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 0 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 0 kg |
| Style Number | 12470 |
|---|---|
| Version Number | 12470-000 |
| Material | 12470-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | PLAY GYM |
| Color | GREY |
| Assembled Dimensions (in) | 20.5" (H) x 34.5" (W) x 32.7" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 52.07 cm (H) x 87.63 cm (W) x 83.06 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 5.9 in (H) x 26.8 in (W) x 20.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 14.99 cm (H) x 68.07 cm (W) x 52.1 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.046 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.93 |
| Batteries Required | Not Required |
|---|