BABY BOX TOY
BS DINO CRAWL N COUNT TOY
12506-000-000-02-R
BABY BOX TOY
12506-000-000-02-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 0 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 0 kg |
| Style Number | 12506 |
|---|---|
| Version Number | 12506-000 |
| Material | 12506-000-000-02-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451125063 |
| Item UPC | 074451125063 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 9.6" (H) x 7.9" (W) x 5.3" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 24.38 cm (H) x 20.07 cm (W) x 13.46 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.166 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.53 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 11.1" (H) x 9.0" (W) x 6.5" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 28.19 cm (H) x 22.86 cm (W) x 16.51 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.854793 |
| Case Pack Cube (m) | 0.024 |
| Case Pack Weight (lb) | 3.586 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.63 |
| Case Pack Dimensions (in) | 11.9" (H) x 9.4" (W) x 13.2" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 30.23 cm (H) x 23.88 cm (W) x 33.53 cm (L) |
| Number Of Inners | 2.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 2 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 940 |
| Battery 1 Code | R6 |
| Battery 1 Included | For Demo Only |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 18.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|