HIGH CHAIR
ING BEANSTALK 6IN1 HIGH CHAIR_RAY
12564-000-000-01-R
HIGH CHAIR
12564-000-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 0 - 60 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 50 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 23 kg |
| Style Number | 12564 |
|---|---|
| Version Number | 12564-000 |
| Material | 12564-000-000-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | HIGH CHAIR |
| EAN | 0074451125643 |
| Item UPC | 074451125643 |
| Color | GREY |
| Fashion | RAY |
| Platform | Beanstalk |
| Assembled Dimensions (in) | 43.98" (H) x 23.03" (W) x 32.09" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 111.7 cm (H) x 58.5 cm (W) x 81.51 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 26.554 |
| Weight of Product Alone (kg) | 12.07 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 28.0" (H) x 17.7" (W) x 13.7" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 71.12 cm (H) x 44.96 cm (W) x 34.8 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 3.929637 |
| Case Pack Cube (m) | 0.111 |
| Case Pack Weight (lb) | 30.646 |
| Case Pack Weight (kg) | 13.93 |
| Case Pack Dimensions (in) | 28.0" (H) x 17.7" (W) x 13.7" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 71.12 cm (H) x 44.96 cm (W) x 34.8 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Included | Not Included |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkaline |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|