WATER MAT
BE OE OPUS OCEAN OF DISCOVERY WATER MAT
12628-000-000-06-R
WATER MAT
12628-000-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 12628 |
|---|---|
| Version Number | 12628-000 |
| Material | 12628-000-000-06-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | WATER MAT |
| EAN | 0074451126282 |
| Item UPC | 074451126282 |
| Color | BLUE |
| Assembled Dimensions (in) | 2.4" (H) x 22.05" (W) x 22.05" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 6.1 cm (H) x 56.0 cm (W) x 56.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 2.0 in (H) x 7.9 in (W) x 7.1 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 5.08 cm (H) x 20.07 cm (W) x 18.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.548 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.249 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.17" (H) x 7.09" (W) x 1.75" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 23.3 cm (H) x 18.0 cm (W) x 4.45 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.56341 |
| Case Pack Cube (m) | 0.016 |
| Case Pack Weight (lb) | 5.478 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.49 |
| Case Pack Dimensions (in) | 7.8" (H) x 7.68" (W) x 16.26" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 19.81 cm (H) x 19.5 cm (W) x 41.3 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|