PRESCHOOL MUSIC
BE HAPE TOGETHER IN TUNE TODDLER DRUM
12804-000-000-01-E
PRESCHOOL MUSIC
12804-000-000-01-E
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 12 - 48 months |
| Style Number | 12804 |
|---|---|
| Version Number | 12804-000 |
| Material | 12804-000-000-01-E |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Partnership | Hape™ |
| Category | INFANT PRESCHOOL |
| SubCategory | PRESCHOOL MUSIC |
| EAN | 0074451128040 |
| Item UPC | 074451128040 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 7.9" (H) x 15.0" (W) x 9.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 20.07 cm (H) x 38.1 cm (W) x 23.11 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.782 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.81 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.72" (H) x 15.2" (W) x 9.69" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 19.6 cm (H) x 38.6 cm (W) x 24.6 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.657255 |
| Case Pack Cube (m) | 0.019 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.354 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.07 |
| Case Pack Dimensions (in) | 7.72" (H) x 15.2" (W) x 9.69" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 19.6 cm (H) x 38.6 cm (W) x 24.6 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 940 |
| Battery 1 Code | R6 |
| Battery 1 Included | For Demo Only |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 18.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|