TEETHER
ING SYLVI NATURAL RUBBER TEETHER TOY
13076-000-000-03-R
TEETHER
13076-000-000-03-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 13076 |
|---|---|
| Version Number | 13076-000 |
| Material | 13076-000-000-03-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | TEETHER |
| EAN | 0074451130760 |
| Item UPC | 074451130760 |
| Color | GREY |
| Assembled Dimensions (in) | 5.75" (H) x 2.75" (W) x 2.0" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 14.61 cm (H) x 6.99 cm (W) x 5.08 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.176 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.08 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.48" (H) x 4.0" (W) x 2.9" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 19.0 cm (H) x 10.16 cm (W) x 7.37 cm (L) |
| Case Pack QTY | 3.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.154153 |
| Case Pack Cube (m) | 0.004 |
| Case Pack Weight (lb) | 1.1 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.5 |
| Case Pack Dimensions (in) | 7.5" (H) x 4.49" (W) x 7.91" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 19.05 cm (H) x 11.4 cm (W) x 20.1 cm (L) |
| Number Of Inners | 3.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 3 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|